Polskie sklepy zoologiczne

Przekraczając progi tego sklepu nie sposób nie zorientować się, gdzie jesteśmy. Jego wystrój znacznie odbiega od wyglądu każdego innego sklepu. Wokół znajduje się mnóstwo klatek, akwariów, terrariów, legowisk, czy drapaków.

Atmosferę sklepu tworzy także specyficzny zapach samych zwierząt lub produktów do jedzenia dla zwierząt.  Na co dzień sklep ten jest bowiem nie tylko miejscem sprzedaży zwierząt i akcesoriów, niezbędnych do ich hodowli ale także ich domem, aż do momentu zakupu ich przez nowego właściciela.
Sklep zoologiczny bo o nim mowa, powinien być zatem jak najlepiej przystosowany do przetrzymywania danego osobnika. Dlatego wyposażenie sklepów zoologicznych obejmuje klatki, zwłaszcza dla ptaków, akwaria dla chomików, świnek morskich oraz przede wszystkim dla ryb i terraria, w których  mieszkają gady – np. węże i żółwie.

 

Każde lokum dla zwierzęcia, żyjącego w sklepie zoologicznym powinno stwarzać optymalne warunki życia dla danego gatunku. Chodzi tu zwłaszcza o specjalne podłoże i wyposażenie w specjalistyczne akcesoria, umożliwiające zwierzętom przyjmowanie pokarmów, napojów a niektórym np. rybom również oddychanie. To, jakie warunki sklep zoologiczny zapewnia zwierzętom, jest jego najlepszą wizytówką.