Aluminium w nowoczesnym budownictwie

Jedną z wielu dziedzin szerokiego zastosowania aluminium jest budownictwo. W Stanach Zjednoczonych już w 1890 roku użyto aluminium przy budowie domu a w 1897 wykonano pierwszy dach z aluminium. Elementy aluminiowe do konstrukcji i budowy budynków były zatem wykorzystywane już od bardzo dawna. Aluminium znajduje w budownictwie coraz więcej zastosowań, zarówno jako elementy konstrukcyjne, jak i wykończeniowe.

Aluminiowe okna, drzwi, okucia – to tylko niektóre z możliwych rozwiązań.
W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują aluminiowe fasady budynków. Dzieje się tak głównie za sprawą samego materiału, który w projektowaniu, konstruowaniu i budowie fasad, daje nieograniczone możliwości. Jego główne zalety to nowoczesny wygląd, duża izolacyjność akustyczna oraz termiczna, szeroki wachlarz form konstrukcyjnych oraz łatwość montażu czego doskonałym przykładem może być bardzo szeroka gama aluminiowych rozwiązań, np: fasady aluminiowe

Tajemnicą sukcesu aluminium w budownictwie jest lekkość tego surowca, która jednocześnie nie zmniejsza odporności na czynniki zewnętrzne, co w przypadku fasad budynków nie jest bez znaczenia. Ogromnym plusem fasad aluminiowych jest również to, że prezentują się one dużo efektowniej niż tradycyjne elewacje betonowe.

Dodaj komentarz