Pikniki rodzinne

Pikniki rodzinne

Spędzanie czasu wolnego, wspólnie z rodziną jest powszechnie uznawane za pozytywny przejaw dbania o wzajemne relacje. Jest wiele form i możliwości, by sobotnie, czy niedzielne popołudnie stało się czasem dla rodziny i z rodziną.


W sezonie letnim w zasadzie nie ma weekendu, podczas którego nie dałoby się znaleźć jakiegoś festynu czy pikniku rodzinnego w okolicy. Ten rodzaj imprez plenerowych jest bardzo popularny. Pikniki rodzinne organizowane są przez jednostki samorządowe, parafie, przedszkola, szkoły, czy różnorakie stowarzyszenia i fundacje. Pikniki rodzinne mają za zadanie umacniać wzajemne więzy w rodzinie. Oferują szereg atrakcji dla przedstawicieli wszystkich pokoleń. Obowiązkowe są przede wszystkim atrakcje dla dzieci.

 

Dmuchane zamki, karuzele, wielkie maskotki, malowanie twarzy, to tylko niektóre z rozrywek, jakich nie może zabraknąć na piknikach rodzinnych. Ponadto nieodłącznym elementem pikników rodzinnych są konkursy i zawody, w których członkowie rodzin jako jedna ekipa rywalizują z przedstawicielami innych rodzin. Nic tak nie cementuje i jednoczy jak wspólny sukces … lub wspólna porażka. Dla dzieciaków to niezwykła atrakcja zobaczyć tatę czy mamę, bawiących się jak dzieci i o to właśnie chodzi – przede wszystkim o dobrą zabawę.

 

Często pojawiającym się elementem są loterie, z których zysk przeznacza się zazwyczaj na jakiś szczytny cel. Na piknikach rodzinnych zawsze jest też coś smacznego do zjedzenie. Obowiązkowo znaleźć muszą się lody, cukrowa wata oraz szereg innych przysmaków, którymi raczą się i swoje pociechy rodzice. Piknikom rodzinnym bardzo często towarzyszą koncerty, czasem znanych gwiazd, czasem występy dzieci.

Pikniki rodzinne

Pikniki rodzinne

Rozmach i ilość atrakcji, jest oczywiście zależna od prestiżu i rozmiarów imprezy oraz, co za tym idzie, środków przeznaczonych na ich organizację. Pikniki rodzinne przynoszą dużo radości i frajdy wszystkim członkom rodziny. Jest to z pewnością forma dużo ciekawsza i przynosząca więcej pożytku niż wspólne oglądanie telewizji. Członkowie rodzin mają możliwość zobaczenia siebie nawzajem inaczej niż zwykle.

 

Rodzice na co dzień będący  często poważnymi ludźmi dorosłymi, podczas pikniku mogą nieco poluzować hamulce i mówiąc trywialnie zaszaleć. Dla dzieciaków z kolei, to zawsze ogromna frajda robić coś wspólnie z rodzicami, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi rywalizacja i nagrody. Pikniki rodzinne to zdecydowanie słuszna, godna poparcia idea.