Tryumfy czekoladowe

W obecnych czasach czekolada święci swój tryumf. Jest ceniona nie tylko za swój wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Znajduje szerokie zastosowanie również w kosmetyce a nawet medycynie.

Naukowiec dr Susan Delaney z Dallas porównuje tabliczki czekolady do sztabek szczerego złota. Według  niej czekolada działa pobudzająco, poprawia samopoczucie i może wprowadzać w nastrój podobny do stanu zakochania. Proponuje, aby używać czekolady zamiast Prozacu, bo jest dużo zdrowsza od leków i nie uzależnia tak jak one.
Wobec powyższych zalet czekolady, uzasadnione wydaje się zjadanie jej oraz obdarowywanie nią tych których kochamy i cenimy.

Pudełko czekoladek to zawsze dobry pomysł na prezent. Dla chcących wykazać się większą inwencją twórczą dobrym pomysłem może być fontanna czekoladowa. Jest to urządzenie, które podgrzewa czekoladę i cieszy oko czekoladowymi kaskadami. Czekoladowa fontanna to świetny pomysł zarówno na domowe przyjęcie jak i na romantyczną kolację we dwoje.

Czekoladowa fontanna nadaje miejscu spotkania wyjątkowy charakter, emanując cudownym zapachem i eleganckim wyglądem.Czyż humor nie poprawia się już na samą myśl o widoku, smaku i zapachu czekolady w naszym domowym zaciszu.